вівторок, 1 листопада 2016 р.
Замок Нойшванштайн
У 1869 році в Німеччині за наказом короля Людвіга II Баварського розпочалося будівництво замку Нойшванштайн, що в перекладі означає «Новий лебединий камінь». Король був великим шанувальником Вагнера, особливо ж його надихав образ лицаря-лебедя Лоенгріна з однойменної опери композитора. Головна ідея замку полягала в тому, щоб відтворити чарівний світ німецької міфології, зробити замок чимось на зразок велетенської сцени, увічнити в його кам’яних стінах музику.
Людвіг II був неабияким диваком, і хоча за всіма його дивацтвами стояла дитяча романтична душа, міністри витлумачили його поведінку геть інакше. Урешті-решт короля було офіційно оголошено божевільним і його заарештували. За два дні Людвіг Божевільний загинув. Обставини його смерті лишилися нез’ясованими. Йому так і не пощастило помилуватися завершеним будівництвом.
У замку, розташованому на верхівці пагорба, понад 360 залів. На особливу увагу заслуговує Співоча Зала, фрески на стінах якої змальовують сцени з опери Вагнера «Тангейзер». У наш час у ній відбуваються щорічні вересневі концерти. Вражає також спальня Людвіга II, де височить величезне ліжко в готичному стилі, прикрашене витонченим і вигадливим різьбленням.
Незабутнє враження справляє Візантійська Тронна Зала з коштовним канделябром у вигляді гігантської корони.
Чи знаєте ви, що…
Наприкінці Другої світової війни в замку зберігали золотий запас німецького Рейху. Кажуть, що в останні дні війни, тікаючи, німці втопили золото в найближчому озері.
Фільм про Замок Нойшванштайн німецькою мовою Насолоджуйтесь!
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар